A nyári napforduló csillagüzenetei és az elkövetkezendő negyedév energiái – 2026. június 21. vasárnap 10:24
2026. június 21. vasárnap 10:24 – Nyári napforduló
“Bennem a Végtelen,
Veled szárnyalok,
Hozom a Jövő Ígéretét,
Erőmben állva szabadon áramlok!
Isten tervét magamból megvalósítom,
Látva a teret, a végtelent – utam kiválasztom!”
Hat mondatban összefoglalva, ez lehetne az új idő képletének kis mantrája. Lehet ez egy ima, de akár ének is.
A nyári napforduló június 21-én vasárnap 10:24-kor megtörtént és beléptünk az új időbe, ami mostantól nagyobb ívben egy esztendőre, de hangsúlyosan az őszi napéjegyenlőségig meghatározza utunkat, életünket! Nézzük, hogy mik a főbb üzenetei!
FŐBB SORSTENGELYEK
Az IC-tengely üzeni, hogy az előző időkből a szív igazságának erejét hozzuk, a jövőt érintő igazságok érzékelése és megmérettetése most már alapvető! Így eleve az égi mérlegre, a szívünk mércéjére van idő hagyatkozni. Megjelennek az életterünkben, családunkban megélt triggerek, tükörtartások is, amik elindítanak egy mély, belső folyamatot – ez talán elsőre nem mindig könnyű, de éppen oda visz, ahova vinnie kell: önmagunkhoz! Vissza, a múltba, olyan gyökérélményekhez, amik most gyógyulhatnak és ez által újra, még inkább önmagunkra találhatunk.
Az új iső Aszcendense az Oroszlán és a Szextáns csillagképek alatt látható! Mindannyiunk közös motivációja az, hogy egy örömteli, létszerelemben megélt életet éljünk, szem előtt tartva az ősi bölcsességeket, uralva erőinket. A feltétlen szeretet önmagunk felé most rendkívül hangsúlyossá válik! A Szextáns, mint belső mérce, önnön belső végtelenségünk érzékelését teszi lehetővé! Egyben sarokponttá válik, hogy az égi iránymutatás szerint éljük egyre többen az életünket.
A Deszcendens mögött a Vízöntő csillagkép a kitárt szárnyú angyal, a nyitott szívű, felszabadult lélek szimbóluma. Ide eljutni most kapcsolataink által tudunk, amelyek visszatükrözik a nyitottságunk, szabadságunk létét, vagy állapotát. Megszabadulni a terheinktől most együtt, összefogva lehetséges! Érinti ez nagyrészt a kapcsolódásokra vonatkozó mintákat, működéseket is! Ide mutat a karmikus utunk iránya, a Sárkányfej is (felszálló Holdcsomópont), ami azt üzeni most számunkra, hogy az út most az, hogy ha sikerült megalapozni stabilitásunkat az önérvényesítéssel (tehát az isteni küldetésünk élésével, megvalósításával annak, ami valójában vagyunk), akkor a cél most az, hogy kapcsolódjunk, kapcsolódni tudjunk, támogassunk másokat, társuljunk, összefogjunk! Nyitni a világra, részt venni jobban a külvilág dolgaiban – mindezt azon cél érdekében, hogy tápláljunk, tisztítsunk, szabadon létezzünk! Ideje letenni bármilyen fensőbbrendűségtudatot és elzárkózást – ideje annak, hogy társulások, kapcsolatok formálódjanak, egységbe kerüljünk, érzékenyebbek legyünk önmagunkra és egymásra is!
A közös küldetésünk sorstengelye, az MC most a Bika csillagkép testére, egyben a Bika jegyére mutat, együttáll a Mars bolygóval, a férfi princípiummal és az Uránusszal, a tudattágítás, a korlátokból való szabadulás megváltó princípiumával is! (Közös kód ez a Desc-sel!) Az irány tehát most mindannyiunk számára az, hogy amit az Ég ránkbízott, amit a Földre le tudunk hozni, mind egyénileg, mind közösségként, azt végre anyagba öntsük, testbe formáljuk, megvalósítsuk, láthatóvá tegyük!!! (Bika csillagkép – a Tejútról érkező erők megtestesülése!)
A cél most a termékenység, az elképzelések, érzések, gondolatok és tervek megvalósítása! A cél az anyagi létezés, a testben való tapasztalás, most hangsúlyosan! Ízlelni az ízeket, érinteni az anyagot, megélni a testérzeteket, látni a színeket, formákat és bármit, ami a fizikai síkon létezik. Foglalkozni a földdel és Földanyával, a növényekkel és virágokkal! Járni a tantrikus utat – a tapasztalás útján bölcsülni! Élni és megélni – nem pedig félni! – az életet, amely megadatott! Az által, hogy élünk az eleve hozott erőforrásainkkal, termékennyé válni abban, ami a készségünk és tehetségünk, sok-sok produktumot alkotni, anyagba szentelni. Ez által pedig biztonságot teremteni és még jobban bízni!
A Mars-MC-Uránusz együttállás határozott célként, küldetésként tűzi ki számunkra azt, hogy felszabadítva erőinket, tágítva régi gondolkodásunk kereteit, kinyílva a tágabb és más lehetőségekre, beleálljunk az erőnkbe és éljünk az erőnkkel! Hogy erőt fektessünk a bizalom, biztonság témáiba és a fizikai-testi működésekbe. Elkezdjünk egy olyan életminőséget élni, amelyben szabadon áramolhat az erőnk! Szabad akaratunk megvalósítása a cél! (Az igaz akaratról van szó, természetesen, nem az egóéról. Arról, ami a szív valódi akarata, célja, küldetéskódja!)
Nagyon különleges rajzolata e képletnek, hogy az Uránusz T-kvadrátot képez a Holdcsomópont-tengellyel, amely éppen a Desc-Asc sorstengellyel áll együtt! Ez egy olyan folyamatot mutat, amely tudattágító meglátások, táguló gondolkodás és más, tágabb nézőpontok által döntési helyzeteket képez: vajon mit válasszunk, merre menjünk, hogyan tovább? Magunkat, vagy másokat? Az én, vagy a te az irány? Maradjunk egyedül, vagy kapcsolódjunk? Befelé, vagy kifelé haladjunk? Itt az irány pedig a kapcsolódás lesz, hiszen ezek – mi is érezhetjük – itt költői kérdések! A cél most az érzékenyebbé és gyengédebbé válás, az érzelmek mélyebb megélése, a valódi érzések kifejezése, a kapcsolódás és támogatás.
A ragyogó Nap a X. házból a 11. házba nyit, tehát a tisztító cselekvések, a teherletételek és a közösségben való élmények ideje jött el. Önzetlenül gondoskodni nem csak önmagunkról (mert ez is nagyon fontos!), hanem másokról is.
A főbb csillagállások közül említésre méltó a Merkúr-Pollux egysége, amely szellemi szinten az isteni, halhatatlan, örök érvényű minőségeket oltja a téridőbe. Igaz és örökkévaló gondolatok, eszmék és mondatok hangozhatnak el. Eleve irány és megoldó erő most ebben az időszakban minden tisztázó beszélgetés és tiszta megértés, tisztuló gondolatiság (a Merkúr a X. ház és az Uránusz ura is).
A női princípium, a Vénusz az egység területén, a Déli Szamár csillaggal (Asellus Australis) áll együtt, a megtartó, tápláló, növelő erővel! Most egyértelműen a belső minőségek, értékek, erők vannak táplálva, de a női erő is ezt a megtartást, táplálást képviseli ebben az időszakban. Mintha áldott állapotban lenne a világ, valamit kihordunk az elkövetkezendő negyedévben, ami hamarosan megszületik! Ám most még érleli magában a női minőség! Mindez kapcsolódik a jelenlegi küldetésünkhöz is (a Vénusz az MC ura)! Teremteni, élni és átélni, megtartani és táplálni, növelni az egységet, sokféle formában, női minőséggel! Ezt csak erősíti a 8. házban látható, két lassú haladású bolygó, akik az érzelmi termékenység, érzelmi biztonság sorsfeladatát és megváltói erejét hangsúlyozzák.
A személyes utakon most fontos lehet dolgozni azzal, hogy hol rendült meg bennünk a mély ősbizalom és hol éltünk meg veszteségeket, érzelmi biztonságunk hol billent ki az egyensúlyból – mindezen belső gyógyulási folyamat által visszatalálhatunk nem csak az önbizalom, ősbizalom és stabilitás állapotához, de hatalmas erők szabadulhatnak fel, amelyek képessé tesznek bennünket egy másfajta, szabadon és egységben megélt, őszinte, tiszta, együttérző kapcsolódásra egymással, mind a társkapcsolatokban, mind az emberi viszonyainkban!
Zentai Anna
Kép: Astro Sky asztrológiai rendszer
